HAKKINDA

1972 yılında Konya’nın Ereğli ilçesinde doğdu. İlköğretim ve liseyi aynı şehirde tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.Bir kısmı farklı barolarda olmak üzere en son Ankara Barosunun kayıtlı üyesi olarak 1997 yılından bu yana avukatlık mesleğini icra etmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.
1998- 2003 yılları arasında SDÜ Büro Yönetimi ve Sekreterlik Yüksek Okulunda “Temel Hukuk” ve “İş Hukuku” dersleri de verdi.
Ankara Barosunun “Tüketici Hakları Kurulu”, “İş ve Sosyal Güvenlik Kurulu”nda , “Çocuk Hakları Merkezi”nde, Fikri Mülkiyet ve Rekabet Hukuku Kurulunda üye ve yine Ankara Barosunca kadına ve çocuğa yönelik şiddetle mücadele amacıyla geliştirilen “Gelincik Projesi”nde 2012-2014 yılları arasında rehber avukat sıfatıyla çalıştı.Resmi ve özel eğitim kurumları, sivil toplum kuruluşları ve belediyeler nezdinde düzenlenen “şiddet, toplumsal cinsiyet anlayışı, yerel mevzuat kapsamında kadının hakları ve ( 4320 ) 6284 sayılı yasa ” konulu seminerleri mevcuttur.

KATILDIĞI SERTİFİKALI EĞİTİMLER
Bahçeşehir Üniversitesi İnsan Hakları eğitimi
Ceza Muhakemeleri Usul Kanunu eğitimi
Adli Yardım eğitimi
Kadın Hakları eğitimi
Çocuk Hakları eğitimi
Rekabet Kurumunca verilen Rekabet Hukuku eğitimi
“Gelincik Projesi” rehber avukat ve eğitici eğitimleri
Stresle Başetme Teknikleri eğitimi

Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Both comments and trackbacks are currently closed.
Takip et: @avalgin